W tym tygodniu odwiedziliśmy bazarek w okolicach przedszkola by dokładniej przyjrzeć się owocom tam sprzedawanym. Naszą uwagę przykuł bardzo duży okaz pomarańczowej dyni...

Postanowiliśmy więc zakupić najmniejszy egzemplarz i zbadać go dokładnie w przedszkolnym zaciszu. Dynia bardzo nam się podobała bo była duża, ciężka i pomarańczowa. Poznawaliśmy cechy charakterystyczne przedmiotów takie jak wielkość, waga i kolor. W sali odcięliśmy wieczko dyni i sprawdziliśmy co ma w środku. Każdy Mały Czarodziej wkładał do wewnątrz swoją rączkę co każdemu sprawiało mnóstwo radości. Dowiedzieliśmy się, że dynia ma w środku miąższ i pestki. Za pomocą łyżki wydrążyliśmy nasze warzywo a nożem zrobiliśmy z boku dziurę oraz inne nacięcia aż powstał nam kwiatek. Każdy z nas mógł dokładniej przyjrzeć się dziurze oraz sprawdzić jak głęboka jest. Przy okazji również poznaliśmy smak dyni oraz jej zapach.

Poznaliśmy również świeczkę i dowiedzieliśmy się, że ognia może używać tylko ktoś dorosły.

Włożyliśmy świeczkę do środka i w ten sposób powstał nam pomarańczowy lampion. Dla nas było to bardzo fajne doświadczenie.