Telefon: 733 066 199E-mail: info@krainamarzen.edu.pl

W  poniedziałek świętowaliśmy Światowy Dzień Pluszowego Misia. Z tej okazji każdy Mały Czarodziej przyniósł do przedszkola swojego ulubionego Misia. Na początku opowiedzieliśmy sobie o misiach: jak wyglądają, jak są ubrane, gdzie znajdują się ich poszczególne części ciała. Każdy przyniesiony Miś został przedstawiony przez panią innym misiom i dzieciom. Następnie rozmawialiśmy o tym, do czego służą nam pluszowe misie.  Niektóre „zastosowania” na bieżąco sprawdzaliśmy, np. przytulaliśmy  swoje misie na pocieszenie, udawaliśmy, że idziemy z misiami spać by nam było raźniej, bawiliśmy się z nimi. Dowiedzieliśmy się również, że prawdziwe niedźwiedzie śpią przez całą zimę to znaczy bardzo długo. Przy tej okazji pobawiliśmy się w „Stary niedźwiedź mocno śpi…”  co nam wszystkim bardzo się spodobało. Następnie zaczęły się tańce i pląsy przy misiowej muzyczce. Wśród hitów tanecznej zabawy nie zabrakło: „Hej Miśki czas wstać”, „Jadą, jadą misie”, „Pokochaj pluszowego misia”. Zabawę uświetniły balony i bańki mydlane.